Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 6. Bölüm

Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 6. Bölüm
(Okuma Süresi: 3 - 5 dakika)

6. Bölüm

6 bölümden oluşan Kristof Kolomb ve keşifler gerçeği mümkün olduğu kadar özet olarak anlatılmaya çalışıldı bu yazı dizisinde. Bu konu anlatmakla bitmez. Olaylar özetlenerek günümüzle karşılaştığımız benzerlikler dile getirildi.

15. Yüzyılın sonuna doğru başlayan "dünyada soyulacak yeni yerler aramak mücadelesi" hiç bitmedi. Bugün artarak devam ediyor. Vasco de Gama, Kolomb, Macellan, Cortes, Pizarro ve sonrakiler, hepsi soygun ve işgal için yola çıktılar. Soygun ve işgaller 5 Asır sürdü.

Soyanlar, çalanlar, işgal edenler, soykırım yapanlar, devletlerüstü sınırsız bir güç oldular.

Ve Batı dünyasını bunlar yönetiyor, onların vasıtasıyla da dünyayı yönetiyorlar.

Daha önceleri, Kilise, feodalite ve Kraliyetten oluşan bu sınıf, şimdi küresel sermaye, tefeci-banker sınıfı olarak insanlığın tüm felaketlerini hazırlamaya devam ediyor. Bu sözde keşiflerle getirilen, on binlerce ton altın, yüz binlerce ton gümüş için, son 200 yılda Afrika'dan çalınan elmas, platin, koltan madenleri için ve milyonlarca köle için hiç para ödemediler. Asıl sahiplerini öldürerek ve birbirlerine öldürterek, el koydular.
Şimdi aynısını petrol için yapıyorlar.

Kolomb'un üçüncü yolculuğunda yavaş yavaş, kendisini gönderenlerle arası açılmaya başladı. İspanyol Kraliyeti, bu bölgelere Kolomb'un yerine başka bir vali atadı. Bu vali Bobadilla idi.

Bobadilla, Hispanyola adasında göreve başlar başlamaz, orada bulunan Kolomb'u, kardeşi Bartolome'yi, Kolomb'un oğlu Diego'yu tutuklattı.  Kolomb'u zincire vurdurup İspanya'ya getirdi. Kolomb Granada'da bulunan katolik kralların ayaklarına kapanıp ağlayarak yalvarınca, Kral affetti.
Kralın affetmesiyle 1502'de dördüncü yolculuğuna çıktı. Honduras ve Panama'ya ulaştı, sonra geri döndü. Kolomb, 1506 yılında öldü.

Öyle planlar yapmıştı ki, altınlarını biraz daha çoğaltıp, ömrünü de uzatabilseydi, kendine bir ordu kurup, Kudüs'e gelecek müslümanların elinden kurtaracaktı.

Ama olmadı.

Kraliçeyi kandırdı ama Tanrıyı kandıramadı. Ama yaşananlar insanoğluna hiç ders olmadı.

Dünyayı, soygun işgal ve tefecilikle ele geçiren bu sınıfın son kararı dünyadaki tüm ulusal devletleri yıkmak, parçalamaktır. 200 devleti parçalayarak 2000 devlete çıkartmaktır. Bunun için, devletleri ve milletleri ayakta tutan tüm milli değerlerine, tarihlerine, kimliklerine, kurtarıcılarına ve milli mücadele ruhlarına çok yönlü saldırmaktadırlar. 

Bugün bu küresel saldırıdan bizim payımıza düşen ise özleştirmelerle, devletin elindeki tüm ekonomik değerlerimizi ele geçirme, madenlerimizi ele geçirme, Atatürk'ü itibarsızlaştırma, Türklüğe saldırma ve Türkçe'yi değersizleştirme vs. çalışmalarıdır.

Bunları koruyamazsak, diğer hiçbir şeyi koruyamayız.

Düşman olacağınız hedef, Avrupa sokaklarındaki halklar değildir. Batı ülkelerinin tüm dış siyasetidir. Ve bu amaçla, sizin için verdikleri kararlardır.
Osmanlı'nın son 200 yılına da bunlar hakim olmuştu. Sonunda Osmanlıyı yıkıp, yok etmeyi başardılar. 

Atatürk, paramparça edilip yıkılan Osmanlı'dan, tam bağımsız bir Türk devleti çıkarmayı başarmıştı. Onları da yurttan kovmuştu. Ancak, 1945 lerden itibaren tüm görevlileriyle, her koldan tekrar girmeye başladılar. Hala herşeyimize hakimdirler.

Şunu unutmayın ki, Arabistan üzerinden geldiğini sandığınız, Türk milleti ve devleti aleyhine siyaset yapan tüm siyasi dinci faaliyetleri gönderen de İsrail, ABD ve İngiliz istihbaratlarıdır. 

Batı emperyalizmine karşıyız diyerek, yine tamamen onların kontrolünde gönderilen, Suudi-Vehabi Arap şeriatçılığına sığınmaya çalışmak, elimizdeki herşeyi, çok daha hızlı bir şekilde kaybetmemize yol açar. İkisine de yaslanmak zorunda değiliz.

Aklın, bilimin, vicdanın ve asil Türk tarihinin yol gösterciliğinde, Atatürk mücadelesinde buluşmak, tek çıkar yoldur.
 

..:: SON ::..


6 bölümlük yazı dizisi ile ilgili bilgi kaynaklar. Bu kaynaklarda yazı dizisinde anlatılanlardan çok daha fazlas mevcut. Lütfen! bu, dünyaca değerli araştırmacı, tarihçi yazarların konuyla ilgili tüm kitaplarını okuyun.

 1. BARTOLOME DE LAS CASAS
 2. EDUARDO GALEANO
 3. HANS KONİNG
 4. HOWARD ZİNN
 5. SAMUEL ELİOT MORİSON
 6. WİLLİAM BRADFORD
 7. JARED DAIMOND
 8. IVAR LISSNER
 9. RAİMONDO LURAGHİ
 10. ERIK GILBERT
 11. JONATHAN T. REYNOLDSGAVIN MENZİES 

 Yazı dizisi "Kenan Özek" tarafından kaleme alınmıştır.

Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 5. Bölüm
Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 4. Bölüm
Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 3. Bölüm
Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 2. Bölüm
Kristof Kolomb ve Keşifler Gerçeği - 1. Bölüm 


    Yazar Çizer

Comments powered by CComment

Image

Sitemizde yer alan fotoğraflar yazarların kişisel albümlerinden, Unsplash | Pxhere ve internet ortamından dan alınmıştır. Kullanım ve telif hakları fotoğraf sahiplerine aittir.

 

Publish modules to the "offcanvas" position.

X

oooopps

No right click