Hediye...

Hediye...
(Okuma Süresi: 1 - 2 dakika)

Herkesin bir yeri var bu büyük yapbozda. Yapbozun içindeki yerimi hakkıyla doldurmak isterim. 

Bana hangi renk düştüyse en parlağından olana kadar. Renklerim okumak ve yazmakla parladı iç dünyamda. Bu yüzden en çok okumayı ve yazmayı sevdim aşk'tan sonra. 

Kitapları seven insanların ortak özelliğidir ya; hiç kitap almasa da, kitapçıları dolaşmak ve orada saatler geçirmek. Ben de severim, ama abartırım da biraz. Bazı kitapların arasında bazı cümlelerin beni görünce sabırsızlandığını ve hatta aralarında konuştuklarını düşünürüm. Çünkü kitaplardaki sözler canlıdır bana göre. Konuşurlar aralarında biz onları okumazken bile. Bizi gördüklerine sevinirler. Kelimeler, cümleler, sözler.... Kitap aralarında yaşayan sevimli uğurböcekleridir onlar benim için. Severim onların arasında hoplaya zıplaya gezinmeyi. İşte bu yüzden biraz da, çocukluğumdan beri yerleşik bir huydur benim için yazmak. Yazmak, sıradan olan herşeyi aşka dönüştürmektir çünkü. İşte burdayım ben de. Birşeylerin bana ilham olduğu anlarda içimi dökmeye ve kelimelerimin damarlarına kan pompalamaya geldim.

Vay be! Güzel şey bu. Yazıyorum ve yazdıklarım okunduğu andan itibaren herkese hediyem oluyor. Herkes var çünkü burda. Benim hayatıma dokunan, yanımda, ardımda, önümde yürüyen, gözümün bir kez gördüğü bir insan bile.... Her insandan bir karmadır içimden dökülenler. 

Yazdıklarım içimin showroom'udur. Yazmadıklarım kuluçkada....

Şimdi yeni birşeyler söylemek lazım diyor ya şair.... Heyecanlı, kıpır kıpır içim. Yeni bir evim oldu artık benim. Çiçek bahçesine düşmüş gibiyim. Çünkü başlangıçlar, çiçek açtırır ya insanın içinde. Tam da bahara girerken yakışır bu haller, yazmayı çiçeği gibi çocuğu gibi görenlere... Bir ilham mevsimidir bahar.... herşey, herşeyden ilham alır. En güzel hediye de bir insana ilham olmaktır herhalde..... Bana ilham veren bahara, aşka, insanlara ve bu mükemmel yaradılıştaki evrene, evrenin bana yolladıklarına sonsuz kere şükürler olsun.....


 Seher Türkdönmez

Comments powered by CComment

Image

Sitemizde yer alan fotoğraflar yazarların kişisel albümlerinden, Unsplash | Pxhere ve internet ortamından dan alınmıştır. Kullanım ve telif hakları fotoğraf sahiplerine aittir.

 

Publish modules to the "offcanvas" position.

X

oooopps

No right click